GECE HAYATI

İstanbul ve Bodrum gece hayatının en iddialı destinasyonlarıdır. Son 5 yıldır Çeşme de bu trende katıldı ve Türkiye’nin gece eğlenilecek en iyi 3 destinasyonundan biri olmayı başardı. Şimdi Çeşme’deki işletmeciler, Türkiye’nin en iyisi olmak için mücadele veriyor.


Son 5 senedir Çeşme, dünya turizminde de, Türkiye turizminde de en popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Çeşme’de ard arda açılan beach club’ların çoğu gündüz dinlence, gece ise eğlence mekanına dönüşüyor. Yaz aylarında özellikle Cuma ve cumartesi geceleri dünyaca ünlü müzisyenler ve DJ’ler Çeşme’nin hareketli gece hayatını daha da coşturuyor. Çeşme’de publar, barlar ve discolarda sabahlara kadar eğlenmek mümkün.


Yerli sanatçılarla otel eğlenceleri

Çeşme’de yaz aylarında çeşitli otellerde ve barlarda Demet Akalın, Candan Erçetin, Sertap Erener, Funda Arar, Metin Arolat, Serdar Ortaç gibi yerli sanatçılar eşliğinde eğlenceler düzenleniyor. Yerli sanatçıları dinlemekten hoşlanıyorsanız, programlarını günlük gazetelerden takip edebilir ve tatil planınızı bu şekilde oluşturabilirsiniz.


Alaçatı’da nostaljik akşamlar

Çeşme’den sadece 12 km uzaklıktaki Alaçatı, yaz aylarında ünlü simaların adeta akınına uğruyor. Eski Rum evlerinde açılan restoranlar, sokaklara atılan masalarda uzun akşam yemeklerine ve eğlencelerine sahne oluyor.


Beach club eğlenceleri

Beach club’ların çoğu geceleri eğlence mekanlarına dönüşüyor. Dünyaca ünlü DJ’ler ve canlı müzik gruplarını Çeşme’de dinleyebilirsiniz. En popüler mekanlar arasında Babylon, İndiba, Shayna, Sole Mare, Paparazzi sayılabilir.


Beach party trendi

Çeşme’ye arkadaş¸ grupları ile gelenler, bakir koylarda kendi düzenledikleri plaj partilerinde eğlenmeyi tercih ediyor. Ateş¸ başında, gitar çalarak ya da arabadan gelen müzikle sahilde sabahlara kadar eğlenmek ve efsanevi bir Ege gecesi yaşamak mümkün. Damacanalar içinde hazırlanmış kokteylleri ve geç saatte hava serinlediğinde üzerinize alacağınız şalları unutmayın.


Festival ve konserler

Çeşme Kalesi’nin nostaljik ortamında düzenlenen festival ve konserler artık Çeşme’nin ritüelleri arasına girdi. Alaçatı da pek çok etkinliğe sahne oluyor. Haziran ayında Alaçatı Uluslar arası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, Temmuz ayına Çeşme Deniz şenlikleri ve Uluslararası Şarkı Yarışması, Uluslararası Çeşme Müzik Yarışması ve Çeşme Festivali düzenleniyor.
Eğlence mekanları için...