Hakkımızda

1990 yılında birkaç otelcinin bir araya gelerek ortak sorunlara çare aramak ve Çeşme Turizminin daha ileriye gitmesi için kurulan Çeşme Otelciler Derneği 1998 yılına kadar çok fazla aktivite gösterememiştir. 1998 yılında yeni yönetim kurulunun oluşmasıyla neredeyse Çeşme' deki ( küçüklü büyüklü ) tüm otelleri bünyesine alarak Turizmin sorunlarına ve beklentilerine ışık tutmuştur.

Turizmin doğduğu yer Çeşme büyüdüğü yer ise diğer Turizm beldeleri olması Çeşme'li otelcileri ( Çeştob ) hızla tanıtıma yönlendirmiş ve İzmir'in sayfiyesi durumundaki Çeşme, Çeştob' la birlikle yeniden iç ve dış turizmin önem verdiği vazgeçilmez. Tatil merkezi haline gelmiştir. 2000 li yıllara kadar Çeşme' yi anlatan ve tanıtan hiçbir belge ve bilgi bulunamaz iken Çeştob 100 binlerce tanıtım kitapçığı ve harita bastırarak Dünya Fuarlarında Çeşme' nin ön plana gelmesi için tüm özverilerini kullanmıştır. Çok kısa gelecektede bu şirin belde 12 ay boyunca kendisini Dünya' ya tanıtacak ve Türkiye' nin halen benimsediği ucuz turist politikasını Çeşme, Çeştob'la aşacaktır.

Tanıtım malzemelerinin içerisinde Thermal' inde bulunması Çeşme' yi alternatiflerine karşı üstün kılmaktadır. Neticede En iyi plajlar, Hemen yanında Thermal, Sörf, Eğlence ve çok hızlı bir ulaşım Çeşme dışında hangi tatil beldesinde var.

BAŞKAN
Yakup Demir


 

Hâlâ yardıma mı ihtiyacınız var?

Ziyaretçilerinizin hâlâ soruları varsa daha fazla yardım için iletişim bilgilerini verin veya başka bir kaynak belirtin.